Roy Puchtinger

Roy Puchtinger

Jmenuji se Roy Puchtinger a narodil jsem se 12. května 1988 v Halle nad Sálou. Pracuji pro významného dodavatele automobilového průmyslu, kde jsem zodpovědný za optimalizaci procesů a řešení problémů při výrobě elektromotorů. Souběžně s prací jsem získal titul v oboru Průmyslové inženýrství v oblasti všeobecného managementu.

Jsem aktivní modelář – pilot od svých 8 let. Díky  mému otci Uwemu jsem získal nadšení pro letectví téměř již od kolébky. Po několika sezonách s klasickými hornoplošníky a akrobatickými modely jsem v roce 2000 objevil svou vášeň v jetech. V roce 2001 jsem poprvé letěl na své první soutěži. V bylo to v kategorii „ducted fan class“ což jsou jety poháněné dmychadly.

Modelařím společně se svým otcem. Spolu stavíme a létáme s našimi modely tak často jak jen to jde. V roce 2013 jsme byli schopni realizovat projekt Me-262 s rozpětím 3,20 m ve spolupráci s výrobcem stavebnic Airworld Modellbau. Můj otec a já jsme společně pracovali na dokončení kopyta a prvního prototypu a přispěli jsme k přípravě tohoto modelu na sériovou výrobu.