Henning Wessels

Jmenuji se Henning Wessels, narozen 14.12.1992 v Dorstenu (Německo). Můj otec Peter Wessels (několikanásobný mistr Evropy a světa v týmech, německý šampion, účastník soutěže Tournament of Champions apod.), i můj dědeček byl modelář a tak jsem našel cestu k tomuto koníčku. Poměrně brzo jsem tak dostal svůj první vysílač. Prvním mým letadlem byl větroň.

Později jsme zakoupili pro mne hornoplošníka na žhavící motor. Vzhledem k tomu, že můj otec bodoval jako bodovač na několika soutěžích F3A, rychle jsem přeskočil na F3A akrobatický model a v roce 2009 jsem letěl svou první soutěž v začátečnické kategorii.

V roce 2007 jsem přešel do nejvyšší třídy FAI / Expert DMFV, abych mohl soutěžit s „velkými“ piloty. V roce 2010 se mi podařilo získat titul německého juniorského šampióna a německého vícemistra v nejvyšší kategorii F3A. V roce 2012 jsem poprvé vyhrál titul německého mistra v kategorii F3A celkově.

V následujících letech jsem získal další dva německé tituly mistra DMFV a jeden titul vícemistra. Ačkoli soutěže obnáší spoustu tréninku, nikdy jsem neztratil radost ze soutěžního létání.

Modelářství není moje jediné hobby, úspěšně také hraji házenou (brankář).

Více informací o mě najdete na stránce www.henningwessels.de