ProWing 2018

 

Poslední víkend v dubnu roku 2018 se konala mezinárodní výstava leteckého modelářství na letišti nedaleko města Bad Sassendorf. Výstavy se zúčastnilo přes 120 výrobců a dstributorů. Výstava byla rozdělena na dvě části: První část se odehrávala v obrovském stanu o ploše 5000 m2 a druhá na letové ploše formou letových ukázek. Na společném stánku firem JETI model a Hacker motor byl představen kromě jiného prototyp nového vysílače DS-12. Ten bylo možné si také prohlédnout na stánku našeho belgického partnera – Aerobertics.

Vysílač DS-12 budil zaslouženou pozornost díky hallovým senzorům v kniplech, barevnému displeji a kompaktnímu designu. Vysílač DS-12 bude možné shlédnout i v rámci akce Champions over Czech Heaven dne 16.června 2018 na modelářském letišti Czech Heaven a o týden později, 23. června na modelářském sletu JETI model GALA na letišti v Nesvačilech nedaleko Benešova.

Na letové ploše předváděli letové ukázky naši teampiloti Markus Rummer, Roy Puchtinger, Jan Hofman a Martin Pasáček s vysílači DS-24, DC-16 a DC-24. Vysílače s technologií DUPLEX využívali i ostatní showpiloti.