JETI model meeting 2017

Třetí srpnový víkend se v areálu modelářského letiště Czech heaven konal 23. ročník JETI model meetingu. Piloti z několika států Evropy se tradičně začali sjíždět o několik dnů předem, aby si užili prostředí letiště, a někteří zahraniční účastníci provedli kontrolní lety před komisí z UCL.

Sobotní letové ukázky nezastavily ani dvě dešťové přeháňky a létalo se do pozdních večerních hodin, včetně ukázek nočních letů s osvětlenými vrtulníky a akrobaty. Z nejlepších ukázek lze zmínit Gernota Bruckmanna s obřím Fokkerem Dr1, duo Gernota a Hannese Lutzenbergera s obřími jety BD5. Naši přátelé od firmy Hepf předvedli mimo jiné ultra rychlá deta křídla, Hacker team předvedl několik obřích větroňů a vlečné modely s elektropohonem, které si bez problémů poradí s dvacetikilovým větroněm.

Za zmínku stojí také nádherný dvouplošník Albatros Vladimíra Ryneše, nebo větroň FW 50 Weihe o rozpětí 4,75 Jindry Marka, nebo replika letadla Kuňkadlo v měřítku 1:1, postavená a předvedená jedním ze zakladatelů firmy JETI model Jurajem Tinkou.