JETI model GALA 2019

Druhý ročník JETI model GALA se konal na modelářském letišti Nesvačily pod záštitou společnosti JETI model. Řada návštěvníků se nenechala odradit četnými přeháňkami a přišla se podívat na krásné letové ukázky a dozvědět se o novinkách a výrobcích společnosti JETI model. Někteří zákazníci využili atraktivních slev na celý sortiment a zakoupili si nové vysílače, přijímače, regulátory, telemetrické senzory a podobně.

Letový program byl zahájen úvodním komentovaným blokem. První let provedl náš teampilot Jan Špatný se svým akrobatickým speciálem Slick 580 o rozpětí 2670 mm. Po něm vystoupil nejmladší pilot setkání Lukáš Doubrava a další. Samozřejmě mohli jste potkat i naše další týmové piloty: Marka Plichtu, Martina Pasáčka a Jiřího Jarolímka.

Součástí programu byly i čtyři přednášky. Na první z nich došlo k představení chystaného vysílače DS-12, který si v těchto dnech již můžete zakoupit. Na další se posluchači dozvěděli, jak správně nastavit přijímače rex assist v různých typech modelů letadel. Třetí přednáška byla pod taktovkou spoluzakladatele společnosti JETI model, Jurajem Tinkou, o výhodách akumulátorů PowerIon. Poslední přednáška byla zaměřená na regulátory řad Mezon a Mezon pro.

Po ukončení programu v 18 hodin. Volné létání ale pokačovalo do setmění, stejně jako diskuze spojené se společnou večeří účastníků.