Champions over Czech Heaven

Modelářské letiště Czech Heaven slaví 10. narozeniny! Od svého otevření se během let změnilo téměř k nepoznání. Poslední novinkou je, že Czech Heaven již není pouze letištěm modelářským, ale přibyla travnatá dráha pro skutečná letadla o délce 500 metrů, hangáry a tak podobně. Dalším jubileem jsou již 25. narozeniny firmy JETI Model. Čtvrt století!

Czech Heaven se proto rozhodlo spolu s JETI Model a další spřátelenou firmou Fiala Props/Fiala Motors dne 16.6. tyto narozeniny oslavit a hlavně zahájit provoz na nové runway. Diváci tak mohli shlédnout ukázky toho nejlepšího ze světa jak modelů, tak velkých letadel: od ultralehkého Kuňkadla přes skupinový let vírníků, dunivé průlety Boeingu Stearman, až po špičkovou pilotáž pilota série RedBull Air Race Martina Šonky.

Za modelářskou část programu přijeli tovární piloti z Čech i zahraničí: Daniel Nagl předvedl akrobacii na hudbu s šestimetrovým větroněm Fox, Jan Hofman zaujal diváky s obřím jetem BAE Hawk, skupina GREAT WAR FLYING CIRCUS předvedla rekonstrukci bitvy z první světové války za doprovodu mnoha pyrotechnických efektů. Kamil Šimon,  Sven Hartmann z Německa a Sepp Schmirl z Rakouska létali s maketami vrtulníků poháněnými turbinovými motory. Po setmění létání pokračovalo s osvětlenými modely, a proběhl i slavnostní ohňostroj.

Na Champions over Czech Heaven přijelo zhruba 2500 diváků, a podle reakcí se program líbil! Ať už šlo o letové ukázky, nově otevřenou výstavu Rytíři nebez, ochutnávku vín RAF, nebo autogramiádu Martina Šonky a pana Genmjr. Emila Bočka, stíhacího pilota z druhé světové války.

Dalšími modelářskými srazy, kde se můžete setkat s továrními piloty JETI model a Fiala prop a “osahat” si výrobky obou firem bude 11.srpna 20. ročník Čmelák model show v Holešově a o týden později, 18. srpna 24. ročník JETI Model meetingu opět v Czech Heaven. Těšíme se na viděnou!

 

Foto: Martin Stoeckl