Zimní sezóna ukončena. Úspěšně!


Česká halová sezóna byla zakončena v sobotu 31.3. v Hodoníně na Mistrovství České republiky a vyhlášení Českého halového akrobatického poháru CIAC. Rádi bychom pogratulovali Adamovi Hrbáčkovi, který jako nováček v kategorii F3P AA získal během sezóny první místo ve všech závodech, kterých se zúčastnil. Mimo titul Mistra republiky tak získal i první místo v poháru. Skvělá práce Adame! Rovnou jsme se Adama zeptali jak se mu jeho první sezónu s vysílačem JETI DC 24 létalo, a kde vidí největší výhody sice dražší, ale značkové elektroniky:

JETI je leaderem mezi výrobci vysílaček i ostatní elektroniky. A i když jde „jen“ o halové modely, viděli jsme tuto sezonu výpadky řízení u několika pilotů létajících s čínskými přijímači. Stavba těchto modelů trvá desítky hodin a kvalitní vybavení se prostě vyplatí.

Team Pilot Jan Špatný se umístil se v poháru umístil na druhém místě v kategorii RCHP Pylony a obsadil třetí místa v kategoriích Freestyle na hudbu a Air Race. Na Mistrovství republiky obsadil dvě medailové pozice: 3. místo, tedy druhý vicemistr České republiky v povinných sestavách F3P AP a druhé místo v rychlostní kategorii pylonů RCHP. Dále jsme na stupních vítězů mohli vidět vysílače JETI Model jak v rukou začátečníků v soutěžním létání Radka Ráji (2 místo na Mistrovství České republiky), Františka Horny (3. místo na Mistrovství České republiky), tak v rukou ostříleného profesionála a pravidelného účastníka Jiřího Šotoly.

Zajímá vás, jak halové modely létají? Podívejte se na nejpomalejší kategorii F3P AP, a nejrychlejší halovou kategorii pylonů:

Výsledky ze všech závodů české halové sezóny a Mistrovství České republiky naleznete na diskuzním fóru rcmania.cz v sekci „Pomalu a v hale