ProWing 2019

 

Jubilejní desátý ročník výstavy ProWing je za námi. Na letišti Bad Sassendorf Süd se sešlo několik desítek vystavovatelů, kteří předvedli svoje výrobky staticky na stáncích, tak v letových ukázkách na letové ploše.

Náš teampilot Gernot Bruckmann představil v premiéře svůj nový model akrobatického větroně Swift S-1 XXL v úctyhodném měřítku 1:1,5! Rozpětí křídel je 8,5 metrů a váha 52 kg! Letová ukázka byla doplněna akrobacií na hudbu a sklidila velký zájem a potlesk diváků. Druhým představeným modelem byl již známý Fokker DR.I v novém designu.

Teampilot Markus Rummer předvedl známý model stíhačky P51D Mustang pojmenovaný Precious metal, jehož předloha létala ve slavném rychlostním závodě Reno Race.

Sven Hartmann předvedl novinku na vrtulníkářském nebi Airbus Helicopter Tiger UHT o délce 3 metry a průměru čtyřlistého rotoru uctihodných 2,75 metru. Tento model je poháněný elektromotorem Hacker Q100-5L o výkonu zhruba 10kW. Pro ovládání modelu jsou použita serva Ditex napájené Central Boxem a řízené vysílačem DS-24.

Vysílače řady DUPLEX používali v rámci statických ukázek výrobků samozřejmě i mnozí další piloti.