Hepf Hausmesse 6.-7.10.2017

Hepf Hausmesse

Počátkem října pořádá rakouský modelářský obchod Hepf Modellbauve vesničce Niederndorf v krásném prostředí Tyrolska svůj vlastní „mini“ trh. Na tuto obchodně-společenskou událost obvykle pozve i zástupce značek, které distribuuje svým zákazníkům. Ve čtvrtek večer se tak sešli zástupci firem Hepf, JETI Model, Fiala Motors, RC Factory a německé firmy vyrábějící modely větroňů Tangend Modellbau na společném posezení u večeře. Nechyběl ani známý showpilot a mistr světa v kategorii F3P Gernot Bruckmann, který s Hepf Modellbau ale i JETI Model úzce spolupracuje.

V hlavním stanu bylo pro sortiment JETI Model vyhrazeno několik stolů, a hlavními lákadly byly bezesporu vysílače nejvyšší řady DC 24 a DS 24. Divácky atraktivní byly ukázky prototypu přijímače Rex ASSIST v halovém modelu, který přímo ve stanu visel na vrtuli bez zásahu pilota Olivera Fuchse do řízení, nebo Gernotova show ve stanu i před ním.

Mimo jiné byly vysílače JETI Model k vidění i v rukou kolegů z Fiala Motors při předvádění chodu (a hlavně úžasného zvuku!) čtyřtaktních motorů, i v rukou kolegů od RC Factory, kteří předváděli EPP modely na přilehlém parkovišti.

Mnoho z modelářů nezůstalo jen u otázek a diskuzí, ale odcházeli s vyřešenou otázkou o co napsat Ježíškovi.